Jak wszystko, także drzwi z przeszkleniem mają swoje zalety i wady.

Zalety drzwi przeszklonych

Stylistyka

Szkło daje szerokie możliwości dekoracyjne i nadaje pomieszczeniom nowoczesny wyraz. Zwłaszcza, że współczesne technologie umożliwiają zróżnicowanie wzornictwa. Możemy wybrać szkło przeźroczyste, matowe, z elementami dekoracyjnymi, atrakcyjnymi nadrukami, grawerowane albo piaskowane.

Drzwi przeszklone Asilo

Doświetlenie pomieszczeń

To chyba najważniejsze zaleta drzwi posiadających przeszklenia- nie blokują dostępu światła i właśnie z tego powodu są często wybierane do pomieszczeń, które z różnych względów nie mają dobrego naturalnego naświetlenia, np. pokoje bez okien, łazienki.

Drzwi przeszklone Porta

Bezpieczeństwo

Wbrew pozorom szkło w drzwiach jest bardzo mocne i nie musimy się obawiać o jego wytrzymałość. Najczęściej drzwi wyposażane są w grube szkło hartowane wysokiej jakości, co zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom. A jeśli już miałoby dojść do katastrofy, dobrze wykonane drzwi szklane (np. Asilo) kruszą się jak kryształ w drobne ziarno pozbawione ostrych krawędzi.

Drzwi przeszklone Porta

Odporność na wilgoć

Szkłu woda nie straszna, dlatego świetnie nadaje się do pomieszczeń, które będą stale lub okresowo zawilgocone (dotyczy drzwi przeszklonych w całości, tzw. drzwi szklanych).

Wady drzwi przeszklonych

Prześwitujące

Największa zaleta tego typu drzwi jest także ich największą wadą w sytuacji, gdy chcemy zainstalować je do pomieszczeń, w których oczekujemy intymności. Wadę tę można zminimalizować wybierając szkło matowe.

Drzwi przeszklone Porta

Niska izolacyjność

Drzwi szklane nie stanowią wysokiej bariery dla dźwięków. Jeśli wymagamy od drzwi, żeby odgradzały nas od hałasu lub tłumiły hałas, który sami generujemy w pomieszczeniu, tego rodzaju konstrukcje nie będą najlepszym wyborem.

Drzwi przeszklone Porta

Podatne na zabrudzenia

Jak jest z brudzeniem się szkła każdy wie, czasem nawet dotknięcie palca wystarczy. Dlatego są różne rodzaje szkła, które będą brudzić się szybciej lub wolniej. Na szczęście szkło ma też inną właściwość: to, co łatwo się brudzi, w tym przypadku też łatwo się czyści.

Drzwi przeszklone Porta

Zapraszamy!

Zapraszamy do naszego sklepu w Gdańsku, aby obejrzeć kolekcję drzwi wewnętrznych renomowanych producentów. Pośród nich – drzwi przeszklonych.