Jak wyciszyć mieszkanie?Zredukuj hałasy zza ściany o 59 decybeli! Poczuj się jak w kinie albo w studiu nagrań. Wygłusz się korkiem.

Hałas jest wrogiem odpoczynku, a jeśli jego natężenie w mieszkaniu przekroczy Twój poziom tolerancji, życie może przeistoczyć się w prawdziwy koszmar.

Odgłosy przejeżdżających samochodów i tramwajów na ulicach, bezstresowo wychowywane dzieci sąsiadów, awantury małżeńskie, sąsiad uwielbiający głośną muzykę o każdej porze dnia i nocy – to tylko niektóre z atrakcji, które mogą się przydarzyć.

Jednak w źle wyciszonych pomieszczeniach uprzykrzyć życie mogą nawet tak oczywiste czynności jak przesuwanie krzeseł w mieszkaniu nad Tobą, upadające przedmioty, spuszczanie wody w łazience czy głośniejszy śmiech.

Dlatego czasem nie ma wyjścia i konieczne jest wygłuszenie mieszkania.

Wygłuszający korek

Naturalne właściwości korka sprawiają, że ten naturalny materiał doskonale sprawdza się jako pochłaniacz dźwięków, ponieważ jego komórki działają jako izolator akustyczny. Korek ogranicza przenoszenie hałasu, tworząc ciche i spokojne otoczenie.

Korek ekspandowany zamiast styropianu

Korek wyciszający ekspandowany

Jeśli jesteś na etapie budowy domu, zainteresuj się korkiem ekspandowanym. Potrafi on wyciszyć hałas nawet o 59dB. Jest to naturalna i pod wieloma względami lepsza alternatywa dla styropianu i wełny mineralnej.

Patrz: Korek ekspandowany

Izofon do wygłuszania pomieszczeń

Izofon - korkowe płyty do wygłuszania pomieszczeń

Materiał stworzony do poprawy akustyki mieszkań. W zależności od częstotliwości dźwięków, Izofon absorbuje od 2,7% do nawet 76,8% dźwięków. Płyty korkowe Izofon przykleja się bezpośrednio do ściany i można je barwić, a niekiedy nawet pokrywać tapetą.

Patrz: Izofon

„Milczące” podłogi korkowe

Ciche podłogi korkowe

Jeśli mowa o walce z hałasem w mieszkaniu, warto wspomnieć o własnościach akustycznych podłóg korkowych. Podłogi z korka skutecznie wycinają hałas wewnątrz pomieszczeń (odgłos chodzenia) i działają jako bufor między podłogą i pomieszczeniami znajdującymi się poniżej (dźwięki uderzeniowe), co czyni je wyjątkowo efektywnymi do zastosowania w pokojach, gdzie pragniemy ciszy, szczególnie w sypialniach.

Porównując odgłosy chodzenia na podłogach korkowych i panelach laminowanych, badania wskazują, że podłogi korkowe są cichsze aż o 53%.

Patrz: Podłogi korkowe

Cichy podkład pod podłogę

Korkowy podkład wyciszający

Jeśli kładziesz na podłogę w mieszkaniu panele laminowane, wycisz je stosując podkład z korka zamiast zwykłej pianki. Takie podkłady dostępne są w kilku grubościach (2mm, 3mm, 4mm) i znacząco poprawiają komfort korzystania z podłogi laminowanej.

Patrz: Podkład korkowy

Zapytaj nas o najlepszy sposób wyciszenia Twojego mieszkania

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia naszych sklepów. Materiały korkowe do wyciszenia mieszkań wysyłamy na terenie całego kraju.