Podłogi do sypialniJaką podłogę wybrać do sypialni?

Aby odpowiedzieć na tak postawione pytanie, warto uświadomić sobie, czym sypialnia różni się od innych pokojów w domu.

Odpowiedź jest oczywista: tu się dużo śpi, a mało chodzi. Potrzebujemy więc podłogi przyjaznej dla snu.

Wystarczy lekka podłoga

W sypialni spędza się dużo czasu, ale czas ten spędza się w łóżku, na materacu, pod pościelą.

Dlatego podłoga w tym pomieszczeniu nie musi być specjalnie odporna, bo nie będzie intensywnie użytkowana. Nie musi, co nie znaczy, że nie może.

Bez kurzu

Ważne jest, aby podłoga nie sprzyjała gromadzeniu się kurzu, co może skutkować wdychaniu tego kurzu podczas snu. Powietrze w sypialni musi być czyste i pozbawione zanieczyszczeń, aby ułatwiać oddychanie. Jest to ogromnie istotne zwłaszcza dla alergików.

Korkowa podłoga w sypialni

Naturalna podłoga

Naturalność oznacza brak szkodliwych chemikaliów, które mogłyby oddziaływać na organizm człowieka. W sypialni chcemy odpocząć, a najlepiej odpoczywa się w naturalnym środowisku. Jeśli z oczywistych względów nie możemy spać na łonie natury, możemy mieć chociaż naturalną podłogę.

Ciepła dla stóp

Kiedy wstajemy rano z łóżka, nasze stopy stykają się z podłogą. Warto, aby materiał, z którego wykonana jest podłoga był naturalnie ciepły, aby wstawanie – często tak bolesne – choć w części kojarzyło nam się z czymś przyjemnym. To jeden z powodów, dla których tak rzadko kładzie się kafle w sypialniach. Kafle są zimne.

Podłoga w sypialni

Miękkość chodzenia

Ponieważ w sypialni, tak jak i w łazience, często chodzi się boso, wybór podłogi powinien to uwzględniać. Powinniśmy wybierać materiał, który jest choć w niewielkim stopniu elastyczny, zapewniając komfort bosego chodzenia.

Cicha podłoga

Cisza w sypialni jest szczególnie ważna. Gdy jedna osoba wstaje w nocy, druga nie musi być budzona odgłosem kroków w mroku. Dlatego należy wybierać podłogę, która będzie raczej tłumić hałas, niż go potęgować.

Jaka podłoga do sypialni?

Jakie podłogi będą najlepsze do sypialni?

Biorąc wszystko powyższe pod uwagę, wydaje się, że najlepszymi podłogami do sypialni będą podłogi korkowe i drewniane.

Podłogi korkowe – sypialnia idealna

Piękna korkowa podłoga do sypialni

Korek idealnie spełnia wszystkie powyższe wymogi. Jest cichy, mocny, antystatyczny, delikatnie sprężysty, odbija ciepło i jest dziecinnie łatwy w konserwacji. Tam, gdzie chodzi się boso, nie ma lepszej podłogi, niż korkowa.

Podłogi drewniane

Drewniana podłoga do sypialni

W porównaniu z korkiem drewno nie daje już takiego komfortu chodzenia boso, nie jest aż tak ciepłe, ciche i sprężyste, ale podłóg drewnianych jest większy wybór, co ma znaczenie przy aranżacji sypialni.

Raczej nie sprawdzą się w sypialni wykładziny dywanowe, przede wszystkim dlatego, że gromadzą kurz. Lepszym rozwiązaniem są już panele laminowane, choć nie tak dobrym jak drewno, a już na pewno nie tak doskonałym, jak korek.

Zobacz podłogi korkowe >>>

Zobacz podłogi drewniane >>>

Zobacz: kompletna oferta podłóg w sklepie w Gdańsku >>>