Klej do wykładzin podłogowych W-240

Klej kontaktowy na bazie wodnej, do układania parkietu korkowego i wstępnie impregnowanych płyt korkowych z niepowlekanym spodem na chłonnych i niechłonnych podłożach oraz silnie przylegających starych wykładzinach podłogowych (nie zaleca się stosowania kleju do wykładzin winylowanych oraz wykładzin ściennych).

Podłoże musi odpowiadać aktualnym normom oraz zaleceniom zawartym w instrukcjach układania podłóg. Podłoże powinno być suche, zwarte, wolne od spękań, pozbawione wszelkich pozostałości mogących utrudnić klejenie. Podłoża szorstkie i nierówne należy wygładzić wolną od kazeiny masą samopoziomującą. Jeśli masa samopoziomująca była szlifowana, po odkurzeniu należy nanieść gruntówkę dyspersyjną. Montaż można zacząć po całkowitym wyschnięciu masy samopoziomującej lub gruntówki zgodnie z instrukcjami producenta.

Niektóre wylewki samopoziomujące nie mogą być stosowane (np. na bazie lateksu).

Wydajność: klej wystarcza na wyklejenie powierzchni ok. 4 m2.

 

Klej Cola Cork

Klej Cola-Cork służy do przyklejania płyt ściennych i podłogowych na powierzchnie cementowe, drewnopodobne, metalowe, kartonowo-gipsowe, ceramiczne.

Klej należy do grupy klejów rozpuszczalnikowych. Powierzchnie klejone powinny być suche, czyste i odkurzone. W przypadku wystąpienia uszkodzeń, tynk lub podłoże powinny być wcześniej naprawione.

Klej Cola-Cork nakłada się na obie powierzchnie łączone: podłoże i płytki. Do tego celu można stosować pędzelek lub wałek welurowy do farb nitro. Klej rozprowadzać równomiernie tak, aby stworzył on możliwie cienką warstwę.

W momencie, gdy nałożony klej nie brudzi rąk (ok. 10-15 min.), nie ciągnie się po dotknięciu a pozostawia tylko linie papilarne, należy złączyć klejone powierzchnie, mocno docisnąć wałkiem i dobić młotkiem gumowym tak, aby na całej powierzchni nastąpił kontakt.

Zabrudzenia klejem usuwać nawilżając miejsca benzyną lakową i zetrzeć szmatką. Klejenie przeprowadzać w temperaturze pokojowej.
Podczas klejenie pomieszczenie powinno być wietrzone. Dzieci nie powinny przebywać w pomieszczeniu w trakcie klejenia. Po wyschnięciu klej jest całkowicie nieszkodliwy. Klej posiada wszelkie atesty i dopuszczenia do stosowania w budownictwie, w tym atest PZH.

Wydajność: klej wystarcza na wyklejenie powierzchni ok. 3 m2.

Co można kleić klejami do korka?

Płytki WISE Cork Pure

Sciany korkowe (tylko Cola Cork)

 

Zapraszamy!

Zapraszamy do sklepu w Gdańsku po zakup kleju.