Należy regularnie zamiatać i odkurzać podłogi drewniane. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na to, aby nie zalegał na powierzchni podłogi piasek czy twardy brud innego rodzaju, co może prowadzić do rysowania i „wycierania” wierzchniej warstwy podłogi. Z tego też względu tam, gdzie chodzi się w butach, warto ułożyć dywany, chodniki i wycieraczki.

Pod meble, szczególnie pod meble ruchome (krzesła, stoły) koniecznie trzeba podkleić miękkie podkładki.

Drewno jest materiałem bardzo wrażliwym na wilgoć i wodę, dlatego do mycia podłóg używaj zawsze tylko niewielkich ilości wody. Pozostawianie podłogi w stanie mokrym może powodować jej pęcznienie, dlatego drewno należy jak najszybciej osuszać.

Uniwersalne środki czyszczące mogą matowić powierzchnie podłogi, dlatego należy ich unikać i stosować specjalne środki do czyszczenia podłóg drewnianych (np. produkty firmy BONA).

Zwróć uwagę na pazury psów i kotów, które mogą rysować powierzchnię podłogi. Jeśli jest taka potrzeba – przytnij je.

System Bona Floor Care przeznaczony jest specjalnie do podłóg drewnianych. Nie tylko czyszczenie podłogi przy pomocy mopa Bona jest wygodne i łatwe, ale także bezpieczne dla podłogi, ponieważ drewno podłogowe zostaje zmoczone w stopniu minimalnym.