Podłogi bez ftalanów

Podłoga bez ftalanów

Podłogi High Performance Surface (HPS) firmy Wicanders już od 2014 roku są produkowane z użyciem plastyfikatorów wolnych od ftalanów.

Podłogi HPS znane są z wysokiej trwałości i elegancji, a dzięki polityce „Phthalate Free” są teraz jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego i dla zdrowia człowieka.

„Phthalate Free” oznacza lepszej jakości powietrze w pomieszczeniach.

Ftalany to substancje zawarte w plastyfikatorach, które są uważane za szkodliwe dla zdrowia. Dlatego Wicanders zdecydował się w 2014 r. na zastąpienie plastyfikatorów we wszystkich produktach HPS nową, nieftalanową generacją plastyfikatorów.

Zmiana ta nie wpływa na oryginalne cechy produktów, takie jak elastyczność, przezroczystość i trwałość, które zostały zachowane.

High Performance Surface (HPS) – rozwiązanie opracowane specjalnie dla obszarów o dużym natężeniu ruchu, takich jak komercyjne, biznesowe lub ogólnodostępne.

Nowa technologia dostępna jest w komercyjnych rozwiązaniach linii produktowych Corkcomfort i Woodcomfort, stanowiąc ekologiczną i zdrowszą alternatywę dla podłóg tych producentów, którzy na taką zmianę do dziś się nie zdecydowali.

Podłogi Wood Essence „Phthalate Free” !

Panele korkowe Wood Essence

Zobacz: panele korkowe Wood Essence bez ftalanów >>>