Czy podłogi winylowe wyprą ostatecznie panele laminowane? Są wodoodporne i cieplejsze, bardziej ciche, co ma znaczenie w codziennym użytkowaniu.

Póki co jednak, wciąż są droższe, choć różnica cenowa coraz mocniej się zmniejsza, tym bardziej, że najnowsze kolekcje posiadają zintegrowany podkład akustyczny. Jeśli porównamy cenę panela laminowanego z dedykowanym jakościowym podkładem i cenę panela winylowego, może się nagle okazać, że są to podobne wartości.

Oto trzy rodzaje podłóg winylowych, które oferujemy do Twojego domu lub mieszkania.

Hydrocork

 

 

Hydrocork to podłoga, która nie jest zwyczajnym winylem. Jest to winyl z rdzeniem z konglomeratu korkowego, a więc taki panel winylowy plus.

Co daje korek w panelu winylowym?

  • większe wyciszenie, bo korek jest izolatorem akustycznym,
  • więcej ciepła, bo korek jest izolatorem cieplnym,
  • więcej przyjemności z chodzenia – korek, dzięki swojej elastyczności, nadaje podłodze pewnego rodzaju miękkość – przejdź się boso po Hydrocorku, natychmiast zrozumiesz różnicę.

Berry Alloc Spirit

Co prawda pozbawione zalet winyli z korkiem, ale posiadają w zamian niemal doskonałą synchronizację struktury. Co to oznacza? Oznacza to, że rysunek drewnopodobnego wzoru jest zsynchronizowany ze strukturą winylowej powierzchni. Jeśli panel jest stylizowany na deskę szczotkowaną, winylową „szczotkę” poczujesz pod palcami.

Dzięki temu złudzenie, że obcujesz z prawdziwym drewnem, bywa czasami nie do odparcia.

Spirit od Berry Alloc posiada także wspomniany wcześniej zintegrowany podkład akustyczny. To wyciszenie aż o 20 dB!

Panele instalujemy na pływająco, oszczędzając na kosztach montażu. Są także dostępne cieńsze wersje do klejenia oraz wersje o podwyższonej odporności, przeznaczone nie tylko do obiektów mieszkalnych, ale także do budynków użyteczności publicznej o wysokim natężeniu ruchu.

NomadFlo

Kolekcja podłóg winylowych w nieco niższej cenie, ale nadal w bardzo wysokiej jakości, co potwierdzają opinie naszych Klientów, u których te podłogi zostały zainstalowane.

Mamy tu także zintegrowany podkład akustyczny, najnowocześniejsze i najbardziej chyba wiarygodne łączenie zamków 5G oraz zaawansowaną technologię SPC.

Wadą paneli NomadFlo jest mniejszy zakres wzorów do wyboru, ale jeśli znajdziesz dekor, który Ci się spodoba, będziesz cieszyć się stabilną i przyjazną w użytkowaniu podłogą.

Zapraszamy!

Zapraszamy do sklepu w Gdańsku, aby obejrzeć na żywo panele winylowe i dokonać wyboru dla siebie.