Wydawać by się mogło, że jedynym powodem, dla którego pokrywa się ściany okładziną Dekwall, jest pragnienie zmiany wystroju wnętrza i uczynienie go piękniejszym, bardziej oryginalnym i przytulnym.

Tworzenie pomieszczeń tak efektownych jak na zdjęciu poniżej jest nie lada pokusą:

Piękne wnętrze ze ścianą korkową

Okazuje się jednak, że istnieją inne powody, zdecydowanie bardziej praktyczne, dla których montaż ściany korkowej może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Pokój dziecięcy

Ściany korkowe w pokoju dziecięcym

Dzieci, zwłaszcza małe, potrzebują bezpiecznego miejsca zabaw. Elastyczna podłoga korkowa jest bezpieczną alternatywą dla desek, paneli i wykładzin. Okładzina korkowa zaś świetnie się sprawdzi zwłaszcza na dużych, odsłoniętych powierzchniach ścian.

Jako, że ściany korkowe odbijają ciepło osoby, która je dotyka, warto je montować przy łóżkach dzieci, chroniąc je przed zimnem ceglanej lub betonowej ściany.

Kuchnia

Ściana z korka w kuchni

Ściana korkowa sprawdzi się w kuchni, np. między blatem a górnymi szafkami. Jest odporna na zachlapanie, łatwo ją zmyć i utrzymać w czystości.

Ponieważ jednak korek nie jest materiałem niepalnym, nie zalecamy montowania go przy kuchenkach gazowych. Już jednak tam, gdzie jest płyta indukcyjna – nie ma przeszkód.

Przedpokój

Ściana korkowa sprawdzi się też w przedpokoju

Przedpokój to pomieszczenie narażone na intensywny ruch wielu osób, przychodzących prosto z dworu w wierzchnich okryciach. Utrzymanie czystości ścian w przedpokoju to wyzwanie, bo są to najszybciej się brudzące powierzchnie w mieszkaniu.

Pokryta woskiem, łatwa do umycia ściana korkowa znakomicie sprawdza się w takich miejscach. Pamiętajmy też, że korek nie przyciąga kurzu. To kolejna z jego niezaprzeczalnych zalet.

Zapraszamy!

Odwiedź nasze sklepy, aby obejrzeć na żywo ściany korkowe.