Hydrocork to trwałe, przyjazne, nowoczesne podłogi. Warto przypomnieć sobie ich zalety.

Są wodoodporne, odporne na uderzenia, idealne do renowacji, przyjemne w chodzeniu, ciepłe i ciche. A do tego dostępne w dużej liczbie dekorów imitujących drewno i kamień oraz w kilku wielkościach paneli.

Wodoodporne

Podłogi wodoodporne

Podłogi wodoodporne – odporne na wilgoć i zalanie. Nadają się do łazienki, pralni, kuchni, na przedpokoje, gdzie często wchodzi się w mokrych butach prosto z deszczowej ulicy. Korek, stanowiący rdzeń podłogi nie boi się wody (między innymi dlatego korkiem zamyka się butelki z winem). Podobnie odporna na wodę jest warstwa winylowa, stanowiąca powierzchnię paneli.

Odporne na uderzenia

Podłogi odporne na uderzenia

Podłogi odporne na uderzenia – jeśli zależy Ci na podłodze, która ma być intensywnie użytkowana, jeśli chcesz przestać martwić się o podłogę, gdy bawią się na niej dzieci oraz nie wypatrywać zniszczeń, gdy coś wypadnie Ci z rąk, Hydrocork jest naturalnym wyborem. Korek jest elastyczny, ma pamięć kształtu (ugina się pod naciskiem, a po jego ustąpieniu wraca do pierwotnej postaci), a winyl to jedna z najodporniejszych warstw wierzchnich.

Idealne do renowacji

Idealne do renowacji

Podłogi idealne do renowacji – tylko 6mm wysokości. Można położyć panele Hydrocork na istniejącej podłodze bez jej demontażu (stara podłoga musi być równa i stabilna). Niewielka wysokość Hydrocorka powoduje, że nie tracisz cennej wysokości pomieszczenia.

Komfort chodzenia

Podłogi komfortowe w chodzeniu

Komfort chodzenia – stanowiący rdzeń podłogi korek jest mocny, sprasowany, ale i elastyczny, co powoduje, że bardzo przyjemnie się po nim chodzi, zwłaszcza boso.

Izolacja cieplna

Ciepłe podłogi

Izolacja cieplna – korek odbija ciepło, stanowi barierę dla ucieczki ciepła z pomieszczenia. To naturalnie ciepła podłoga, nawet bez ogrzewania podłogowego poczujesz różnicę.

Ciche podłogi

Ciche podłogi

Ciche podłogi – korek w Hydrocorku stanowi także barierę akustyczną. Podłoga jest cicha, tłumi zarówno odgłosy kroków, jak i delikatnie wycisza pomieszczenie.

Zapraszamy!