Podłogi drewniane Jawor-Parkiet

 

 

Jawor-Parkiet to producent pięknych podłóg dwuwarstwowych. Podłogi tego typu przykleja się do posadzki, a warstwa użytkowa takich podłóg to – w zależności od wybranej grubości deski – 6mm lub 3,6mm.

Deski Jawor-Parkiet

 

Podłogi Jawor-Parkiet są produkowane na zamówienie naszych Klientów. Dzięki temu każdy Klient ma możliwość wybrać deskę w takim dokładnie wykończeniu, jak sobie wymarzył.

Do wyboru są następujące elementy:

1. Rodzaj drewna

Najpopularniejsze są oczywiście podłogi dębowe i jesionowe.

Jeśli życzysz sobie jednak drewno egzotyczne, możesz wybrać merbau, doussie albo orzech.

2. Wybarwienie

Osoby preferujące naturalne kolory drewna zdecydują się z pewnością na podłogi bez barwienia.

Jeśli chcesz jednak podłogę wybielaną lub przyciemnianą, też będziesz mieć z czego wybierać.

3. Podłoga lakierowana czy olejowana

W wersji lakierowanej na deski nałożone zostaje 8 warstw wytrzymałego lakieru. Tak wykończone drewno nie wymaga konserwacji.

W wersji olejowanej deski wykończone zostają 3 warstwami olejowosku, który wnika w strukturę drewna, zdobiąc i zabezpieczając podłogę. Wymagana jest częstsza konserwacja, w zamian istnieje możliwość dokonywania punktowych renowacji.

4. Podłoga szczotkowana czy gładka

Szczotkowanie to powierzchniowe usunięcie miękkich części słojów, co daje efekt podłogi „retro”.

Można powiedzieć, że podłoga szczotkowana jest naturalnie, fabrycznie „porysowana”, przez co późniejsze drobne uszkodzenia, jakie mogą powstać w wyniku użytkowania (zwłaszcza przy obecności zwierząt w domu) będą mniej widoczne.

5. Podłoga fazowana czy bez fazy

Do wyboru jest fazowanie V2, polegające na lekkim ścięciu kantów deski na dłuższym boku oraz fazowanie V4, gdzie wszystkie boki deski są ścięte.

Dzięki fazowaniu każda deska zostaje wydatniej wyeksponowana, co daje ciekawy efekt wizualny.

6. Grubość desek

Do wyboru są deski podłogowe o grubości 14mm i 11mm. Choć niezależnie od grubości podłogi Jawor-Parkiet doskonale sprawdzają się na ogrzewaniu podłogowym, zastosowanie deski cieńszej pozwala na mniejsze straty ciepła.

7. Długość desek

W standardzie średnia długość deski to 90-120 cm. Za dopłatą można zamówić deski w jednej długości. Dostępne są także deski w wersji Luxury, których długość sięga 2200cm.

Pakowanie podłóg Jawor-Parkiet

Podłogi Jawor-Parkiet objęte są 30-letnią gwarancją producenta.

 

Zobacz inspiracje: