Schody TimberOferujemy wykonanie i montaż schodów we współpracy z producentem schodów Timber.

Do wyboru mają Państwo wiele rodzajów schodów, począwszy od najprostszych stopni na beton, skończywszy na najbardziej nawet skomplikowanych schodach samonośnych.

Schody na beton

Obłożenia wylewki betonowej dokonuje się okładzinami drewnianymi, rzadziej z płytki, kamienia lub panelu. Schody drewniane nadają się do tego, by je po latach użytkowania odrestaurować.

Schody na wylewkę betonową

Schody na stopniach betonowych

Schody na beton podświetlone

Schody na beton

Schody samonośne

Tego rodzaju schody nie potrzebują istniejącej konstrukcji i wykonywane są od zera, a następnie montowane na pustej klatce schodowej, na zintegrowanym szkielecie drewnianym. Balustrada stanowi integralną częścią konstrukcji.

Schody samonośne

Rodzaje schodów samonośnych:

Konstrukcja policzkowa na wangach – gdzie deski zamykają stopnie po bokach, a stopnie umieszcza się w wyfrezowanych gniazdach.

Konstrukcja osiodłana na wangach grzebieniowych – gdzie stopnie nie są wpuszczane w boczne deski, ale nałożone na nie.

Konstrukcja policzkowo-osiodłana – będąca miksem dwóch poprzednich rodzajów schodów.

Schody na słupie centralnym spiralne, okrągłe – schody rozchodzą się promieniście od stanowiącego centrum słupa. Po tego rodzaju schodach wchodzi się jak po spirali.

Schody półkowe – gdzie część konstrukcji ukryta jest w ścianie pod tynkiem.

Konstrukcja bolcowa, sztycowa – efektowna wizualnie, ale stosunkowo delikatna.

Konstrukcja policzkowo-bolcowa – od ściany montowany jest policzek, a z drugiej strony stopnie osadza się na bolcach.

Schody samonośne

Schody samonośne

Jak zamówić schody?

W naszym sklepie przy ul. Kartuskiej w Gdańsku posiadamy ekspozytor schodów, gdzie można obejrzeć, jak wykonana jest przykładowa konstrukcja. Zapoznamy tu Państwa z paletą możliwości. Przygotujemy szacunkową wycenę.

Jeśli wyrażą Państwo zainteresowanie, oferujemy bezpłatną konsultację techniczną. Pracownik firmy Timber zwizytuje miejsce ewentualnego montażu, dokona niezbędnych pomiarów z wykorzystaniem laserowego skanera 3D, który pozwala na precyzyjne projektowanie.

W rezultacie powstaje projekt, wizualizacja, a wstępna wycena zostaje uściślona, zgodnie z wynikami pomiarów. Jeśli akceptują Państwo ofertę, rozpoczyna się produkcja i następujący po niej montaż schodów.

Schody

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu w Gdańsku!