Idealna podłoga do najważniejszego pokoju w Twoim domu – pokoju Twojego Dziecka.

Podłoga do pokoju dziecięcego

W Europie Zachodniej podłogi korkowe są bardzo często kładzione w sypialniach oraz pokojach dziecinnych. Często także w łazienkach.

Co mają wspólnego te wszystkie pomieszczenia? To właśnie w nich najczęściej chodzi się boso. A korek, jak żaden inny materiał, jest przyjazny do takiego chodzenia.

Myśląc o podłodze dla dziecka chcemy mieć najbezpieczniejszą i najbardziej komfortową podłogę. Czy podłogi korkowe są takie?

Bezpieczna, bo naturalna

Korek to kora drzewa korkowego, którą sprasowano, a żywice wydzielone podczas tego procesu przez sam surowiec służą jako naturalne lepiszcze, spajające komórki korka w jedną całość. W korku jest… tylko korek.

Bezpieczna, bo amortyzuje

Choć korek został mocno sprasowany, aby można było zapewnić trwałość podłogi, wciąż pozostaje bardziej elastyczny niż drewno. Upadki, jakie stają się udziałem maluchów podczas nauki chodzenia, zabawy i codziennych zajęć, są bezpieczniejsze, gdy podłoże amortyzuje.

Podłoga korkowa do pokoju dziecięcego

Bezpieczna, bo zdrowa

Podłogi korkowe są wolne od szkodliwych składników. Nie alergizują, bo nie ma w nich niczego, co mogłoby alergizować.

Komfortowa, bo ciepła

Korek odbija ciepło. Oznacza to, że ciepło dłoni czy stopy dziecka w zetknięciu z powierzchnią korkową wróci do niego, pozostawiając przyjemne uczucie. Z tego powodu podłogi korowe nie wymagają ogrzewania podłogowego.

Korek jest też izolatorem, ogranicza przepuszczanie zimna bijącego od posadzki. Na podłodze korkowej dziecko może się położyć, a Ty – jako rodzic – nie musisz wpadać w panikę, że przeziębi sobie nerki.

Podłoga korkowa dla dzieci

Komfortowa, bo cicha

Korek jest izolatorem akustycznym. Hałaśliwe zabawy na podłodze zostaną przez niego wygłuszone, aby nie szargać Twoich nerwów. Ty odpoczywasz, a dziecko nie musi ograniczać się w zabawie. Podłoga korkowa nie stuka także podczas chodzenia.

Cicha podłoga w pokoju dziecięcym

Komfortowa, bo łatwa w pielęgnacji

Nie ma nic prostszego niż pielęgnacja podłogi korkowej. Wystarczy środek do mycia podłogi, mop i trochę wody. Kilkoma ruchami ręki doprowadzisz podłogę do porządku. A jeśli podczas dokonywania zakupu wspomnisz, że wyposażasz pokój dla dziecka, otrzymasz od nas środek do mycia podłogi Soft Cleaner całkiem gratis.

Komfortowa, bo trwała

Podłogę trzeba położyć raz i o niej zapomnieć. Dzięki nowoczesnym powłokom i lakierom w najnowszej technologii, podłoga w pokoju dziecinnym przetrwa całe lata. Nie bez powodu na wiele podłóg korkowych użytkowanych w domach producent udziela 25 lat gwarancji.

Podłoga korkowa w pokoju dziecinnym

Problem z podłogą korkową

Podejrzewamy, że największym problemem, jaki możesz mieć z podłogą korkową, to zdecydować się, co wybrać. Istnieje kilka rodzajów podłóg korkowych różniących się konstrukcją i wzornictwem. Czasem zbyt duży wybór może być męczący, ale masz za to pewność, że znajdziesz podłogę pasującą do pokoju Twojego dziecka.

Zobacz, spośród jakich podłóg korkowych możesz wybierać >>>

Zapraszamy!

Zapraszamy do naszych sklepów, gdzie na żywo możesz zobaczyć dostępne podłogi. Jeśli masz pytania, napisz do nas lub zadzwoń, z przyjemnością doradzimy i pomożemy w wyborze.