Remont, zwłaszcza ten większy, to trudny czas dla wszystkich domowników. Zrywanie podłóg, kucie futryn, gładzenie powierzchni pod malowanie… Szybko można mieć dosyć.

Na szczęście są sposoby, aby uniknąć niektórych niedogodności i uzyskać wspaniały efekt.

Połóż podłogę bez zrywania starej

Masz zniszczoną terakotę i z przerażeniem myślisz o tym, że trzeba będzie ją skuć? A może stary parkiet, który najpiękniejsze lata dawno ma za sobą i nawet cyklinowanie mu nie pomoże? Zrywanie tego parkietu, a potem przygotowywanie posadzki pod nowy, równanie, szlifowanie, gruntowanie… Czy dałoby się tego uniknąć?

Hydrocork to podłoga, która pozwoli Ci uniknąć całego tego bałaganu i związanych z tym kosztów. To panele z rdzeniem korkowym o bardzo niewielkiej grubości: 6mm, można więc położyć je w systemie pływającym na stare kafle lub parkiet bez większej straty na wysokości pomieszczenia.

panele-winylowe-hydrocork

Montaż jest dziecinnie łatwy, prostszy nawet od montażu zwykłych paneli laminowanych. A podłogę z Hydrocorka cechuje kilka przyjemnych i pożądanych właściwości:

  • jest bardzo ciepła, ze względu na wypełnienie ze specjalnie spreparowanego korka – idealna do chodzenia po niej boso,
  • jest cicha, bo korek jest świetnym izolatorem dźwięków, nie musisz się więc martwić o odgłosy kroków,
  • jest komfortowa do chodzenia, ponieważ rdzeń korkowy zachowuje elastyczność i poddaje się pod stopami,
  • jest wytrzymała, bo wierzchnia warstwa winylu czyni ją odporną na uderzenia.
  • jest wodoodporna, nadaje się do łazienek, pralni, itd.

Zobacz więcej ciekawych właściwości paneli winylowych Hydrocork

Nowe drzwi bez burzenia budynku

Ościeżnice Porta RenovaJeśli mieszkasz w budownictwie starego typu, ze stalowymi futrynami, aby zamontować nowoczesne drzwi musisz być gotowy na prawdziwą rewolucję, kucie, hałas i cały dom w białym pyle.

Chyba, że…

Porta Renova to sposób, aby zamontować nowoczesne ościeżnice bez wykuwania starych. Nowe ościeżnice Porta całkowicie przykrywają stalowe futryny i można na nich zawiesić dowolnie wybrany model skrzydeł Porta.

To bardzo wygodne rozwiązanie, które może uratować Twoje mieszkanie przed zdemolowaniem.

Przeczytaj więcej: Ościeżnice Porta Renova

Korek na ścianę zamiast gładzi

Przygotowanie ścian do malowania, wykonanie gładzi lub montaż płyt kartonowo gipsowych to nowy rodzaj apokalipsy. Dlaczego nie zrezygnować z tego i nie zamontować na ścianie czegoś, co może okazać się atrakcyjniejsze od zwykłej farby, a oszczędzi nam frustracji?

Ozdobny korek ścienny Dekwall to propozycja rozwiązania problemu. Aby ściana prezentowała się efektownie nie ma potrzeby przygotowania jej aż tak starannie, jak do malowania. Wystarczy, aby na powierzchni nie pojawiały się jakieś szczególnie imponujące wybrzuszenia i garby. I można naklejać korek.

Korek ścienny Bamboo Terra

Ściana z takiego korka ma walory dekoracyjne, które zależą od wybranego modelu płytek korkowych. Mogą być w naturalnych korkowych brązach, ale także barwione na ciemno, jasno, o różnej fakturze.

Uzyskany efekt wizualny może zachwycić największego konesera, a w dodatku oklejona korkiem ściana staje się cieplejsza i cichsza.

Zobacz więcej: ozdobny korek ścienny