Do czego może posłużyć korek ścienny? Zastosowań może być wiele, w zależności od Twoich potrzeb. Podobnie jak wiele jest rodzajów korka ściennego.

Oto możliwości, jakie dają korkowe okładziny:

1. Izolacja termiczna i akustyczna.

O korku można pomyśleć już na etapie budowy domu. Korek ekspandowany jest alternatywą dla wełny mineralnej i styropianu. Jego trwałość i stabilność wymiarowa jest wręcz legendarna (w badaniach wykazano, że po 50 latach nic nie stracił ze swoich właściwości użytkowych).

Ten naturalny materiał sprawdzi się jako doskonała izolacja termiczna, akustyczna, antywibracyjna.

Korek ekspandowany

Przeczytaj o innych zaletach korka ekspandowanego >>>

2. Wyciszanie pokoi w domach i mieszkaniach.

Jeśli chcesz wyciszyć pomieszczenie, nie musisz budować domu od nowa. Z pomocą przychodzi Izofon. To specjalistyczny rodzaj korka tłumiącego dźwięk.

Skuteczność wyciszania Izofonu zależy od częstotliwości dźwięków i sięga 76,8%.

Więcej o możliwościach wygłuszeniowych płyt dźwiękochłonnych Izofon >>>

3. Ozdobne korki ścienne

Dekoracyjne płytki korkowe dostępne są w szerokiej gamie barw i tekstur. Raczej nieprawdopodobne jest, żeby nie móc dopasować ich do dowolnego pomieszczenia.

Można wybrać korki ścienne bielone, do jasnych wnętrz, bardziej tradycyjne w odcieniach naturalnych, czy barwionych na ciemniejsze barwy.

Dekoracyjny korek ścienny

Ściana oklejona takim korkiem nie tylko nabiera nowego charakteru, ale staje się także bardziej odporna na zabrudzenia, antystatyczna, łatwa w konserwacji nawet po zachlapaniu (wystarczy woda i odrobina detergentu). A przede wszystkim ciepła i elastyczna, dzięki specyficznym właściwościom korka.

Korek ścienny ozdobny

Więcej o dekoracyjnym korku ściennym >>>

Brick

Nowością na rynku są korki Brick, które imitują kamienne ściany, a są pozbawione niedogodności kamieni.

Jaki efekt dekoracyjny można osiągnąć? Na przykład taki, jak na zdjęciu poniżej:

Dekoracyjny korwk ścienny Brick

Obejrzyj wzory korka ściennego Brick >>>

4. Korki techniczne na ścianę

Korki techniczne mają wiele zastosowań, mogą na przykład posłużyć jako wypełnienie drzwi, aby zwiększyć ich dźwiękoszczelność. Jednak w domach i w biurach najczęściej posłużą jako alternatywa tablic korkowych.

Wystarczy nakleić płytę korka technicznego na ścianę, albo kilka płyt, jeśli chcemy uzyskać większą powierzchnię i już możemy się cieszyć odpowiednikiem tablicy korkowej o znacznie wyższej trwałości.

Z korka technicznego można też tworzyć ozdoby ścienne. Oto wspaniała mapa świata z korka, wykonana właśnie z korka technicznego:

Mapa świata z korka

Zapraszamy!

Odwiedź nasz sklep w Gdańsku, aby obejrzeć na żywo powyższe korki.